Herb Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum
Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka

35-latkowie z „Asnyka”

W sobotę I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu otwarło drzwi dla swoich absolwentów, którzy 35 lat temu zdawali maturę.

W jubileuszowym zjeździe udział wzięło kilkudziesięciu absolwentów rocznika 1971. Na koleżeńskie spotkacie przyjechali także ci, którzy ryją poza granicami kraju. Na lwa dni zapomnieli, że na co dzień pełnią znaczące rolę w ryciu publicznym, biznesie, że są statecznymi żonami, mężami, rodzicami, a niektórzy już babciami bądź dziadkami. Już po kilku chwilach spędzonych w murach swojej szkoły poczuli się jak uczniowie, wróciły wspomnienia niedawnych, ich zdaniem, lat. Okazało się, że nadal stać ich na sztubackie zachowania i choć przybyło lat, tak naprawdę nadal pozostali tacy sami.

W spotkaniu uczestniczyli ich wychowawcy i nauczyciele - profesorowie Irena Magnuszewska, Henryk Rozpłochowski, Czesław Biczysko. Niestety, wielu innych już nigdy nie weźmie udziału w asnykowskich spotkaniach.

Modlitwę za nich odmówiono w kaliskiej Bazylice św. Józefa. Wcześniej złożono kwiaty pod pomnikiem patrona szkoły. Przewodnikiem podczas spaceru po mieście był Adam Borowiak, prezes Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. A. Asnyka w Kaliszu, występujący tym razem także w roli absolwenta rocznika 1971. Wędrówkę po mieście zakończono w ogródku Restauracji KTW, gdzie uczestnicy spotkania 35 lat temu mieli swój niezapomniany bal maturalny.

Tutaj przy muzyce młodszego kolegi - asnykowca Piotra Michery nastał czas wspomnień. „A pamiętacie..." - tak zaczynała się większość wypowiedzi dotyczących szkolnych lat. A było co wspominać. W końcu w dziejach „Asnyka” był to historyczny rocznik absolwentów, gdy po raz pierwszy świadectwa dojrzałości otrzymały dziewczyny.

Sobotni wieczór asnykowcy spędzili na balu w Adrii, który trwał do białego rana. Z kondycją nie było źle, skoro już w niedzielne południe wszyscy stawili się na spotkanie pożegnalne w Domku Parkowego.

(grz), Życie Kalisza z 7 maja 2006 r.
 

Uwaga!

Witryna internetowa klasy A rocznika matury 1971 redagowana przez Sławę Węgrzyn-Szulc opublikowana jest pod adresem www.naszaklasa.sla-w.com

 

Zjazd 35-latków, absolwentów rocznika 1971,
pierwszego koedukacyjnego w historii naszej szkoły.
3-4 czerwca 2006. Fotoreportaż z soboty, 3 czerwca.