Herb Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu   Informacja o wynikach VIII Amatorskich Mistrzostw Kalisza
i VIII Mistrzostw Asnykowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardingu.

   Cienka żółta linia

W sobotę 28.02.04 r. Hala Szrenicka już po raz trzeci była miejscem kolejnych, VIII Amatorskich Mistrzostw Kalisza i VIII Mistrzostw Asnykowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardingu.

Zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na starcie stanęło 104 zawodników, w tym 45 asnykowców, co jest liczbą rekordową. W slalomowych zmaganiach, narciarzom towarzyszyły dyscyplina, dobry humor i wymarzona wprost pogoda. Zgodnie z obowiązującym regulaminem, każdy zawodnik musiał dwukrotnie pokonać trasę slalomu giganta, ustawionego w mistrzowski sposób przez sędziów PZN, z panem Maciejem Lipczyńskim na czele. Na trasie ustawiono 22 bramki. Rywalizacja była bardzo zacięta. Tradycyjnie najbardziej wyrównaną walkę toczyły panie w kat. A i B (wyjątkowo licznie obsadzonej przez Asnykówki - 12 zawodniczek) oraz w asnykowcy w kat. D (12 zawodników)

Ostatecznie w kategorii Open - mężczyzn, asnykowcy podzielili między sobą trzy pierwsze miejsca:

1. Adam Jakubek - 00:53:55

2. Michał Marczak - 00:55:25

3. Maksymilian Marek - 00:56:15

 

Tak jak u mężczyzn, również w kategorii Open - kobiet, prym wiodły asnykówki:

1. Justyna Borowiak - 00:57:54

2. Barbara Ptak - 01:01:26

3. Katarzyna Henke - 01:04:22

 

W snowboardzie wśród 13 zawodników, barwy naszej szkoły reprezentowało 2 zawodników. Nie sprawili żadnych niespodzianek i zgodnie z przypuszczeniami, zajęli dwa pierwsze miejsca:

1. Wojciech Siemianowski - 00:58:91

2. Dominik Ptak - 01:08:58

3. Jakub Dzięcielski - 01:11:81

 

Po raz pierwszy w historii mistrzostw, w klasyfikacji rodzinnej wystartowało aż siedem rodzin, z których 3 pierwsze miejsca zajęły:

1. Henke: Kasia, Magda, Zdzisław - 03:20:24 (zwyciężyli po raz pierwszy)

2. Borowiak: Justyna, Wanda, Jerzy - 03:22:52 (tradycyjnie wysoko i na podium)

3. Wypych: Maria, Aldona, Tomasz - 03:24:17

 

Najstarszym asnykowcem był kolega Włodzimierz Jerzyk, natomiast najmłodszą zawodniczką była Natalia Kaźmierczak (8 lat) - najszybsza w kategorii do 11 lat. Dzięki przeprowadzonemu dzień wcześniej treningowi na tyczkach, umiejętności startujących wzrosły, a uzyskana pewność pozwoliła uniknąć kontuzji i osiągnąć lepsze wyniki. O tym kto tak dzielnie walczył na stoku informował olbrzymie, bajecznie kolorowe banery, wykonane przez pana Ireneusza Barana. Szczególne podziękowania należą się panu Grzegorzowi Olejniczakowi z firmy Jemar, autorowi programu, który znakomicie usprawnił klasyfikację zawodników, a w związku z tym, przebieg całej imprezy. Niestety w zawodach nie uczestniczył kolega Jerzy Gwiaździński, który podczas przygotowań do zawodów doznał poważnej kontuzji.

Zwycięzcy w kat. Open kobiet i mężczyzn otrzymali Puchary Prezydenta m. Kalisza, natomiast puchar dla najlepszego snowboardzisty ufundowany został przez B.U.T. Nart-Tour. Puchar Prezesa Stowarzyszenia Asnykowców otrzymała najlepsza rodzina.

Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Asnykowców (Viola Wacowska, Jerzy Borowiak, Bogdan Ptak), Urząd Miejski w Kaliszu, B.U.T Nart-Tour oraz firma komputerowa Jemar. Organizatorzy dziękują koleżankom Elwirze Ptak, Jadwidze i Januszowi Wysoglądom oraz Marioli Roszak za pomoc w obsłudze zawodów.

Cieszy fakt, że impreza staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród młodzieży jak i całych, wielopokoleniowych rodzin.

Miejmy nadzieję, że również w przyszłym roku, spotkamy się w tak licznym gronie, by znów wykazać się swoimi umiejętnościami, a przede wszystkim dobrze się bawić.