Herb Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu

3 października 2004 r. Samochodowy
Rajd Asnykowców

3 października 2004 r.

Już po raz siedemnasty na wielkopolskie drogi wyruszył "Samochodowy Rajd Asnykowców". W tym roku ma starcie stawiło się 20 załóg. Po wspólnej fotografii przy pomniku patrona, w minutowych odstępach wyruszano na trasę, którą kierowcy z pomocą pilotów musieli odczytać z graficznego zapisu.

W pięknej jesiennej pogodzie rywalizowano na szlaku wiodącym przez Piotrów - Chocz - Broniszowice - Żegocin - Giżałki - Zagórów - Ląd - Nowa Wieś - Czermin - Pleszew - Szałe, gdzie przy ognisku, muzyce i pieczonych kiełbaskach nastąpiło zakończenie i ogłoszenie wyników.

Po drodze przygotowano trzy próby sportowe i zadania specjalne, a w trakcie przejazdu załogi musiały odpowiedzieć na pytania w korespondencyjnym sprawdzianie ze znajomości ruchu absolwenckiego, a także przepisów ruchu drogowego. Duchową atrakcją było zwiedzanie zabytkowego opactwa pocysterskiego w Lądzie.

Zwycięzcą tegorocznego rajdu został Marek Sierakowski, do którego powędrował na rok puchar przechodni prezesa Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Adama Asnyka. Drugie miejsce zajął Artur Gatkowski, a trzecie Marcin Kostera. Wśród pań najlepszą okazała się Elżbieta Jackiewicz. Komandorem rajdu był Bogdan Ptak, który znakomicie przygotował tegoroczną imprezę.

       
       
       
       
       
   
       

Autorem zdjęć jest kol. Andrzej Grzegorek, do Internetu wprowadził Krzysztof Płociński